Zomaar een kijkje in de klas

Zomaar een kijkje in de klas

Wat doen we toch zoal in onze groep? Om daar een antwoord op te geven staan hieronder wat foto’s die spontaan tussendoor genomen zijn. Zo kunt u een indruk krijgen van verschillende activiteiten. Allereerst wat foto’s van rekenlessen. Zoals u weet werken we met een nieuwe rekenmethode “Rekenrijk”. Zo ziet u op de foto’s een tafeltje met bekers en rietjes. De kinderen kregen de opdracht om te raden en te onderzoeken of er voor elke beker een rietje was. Op de andere foto’s  ziet u een lesje over getallen. Eerst werden de cijfers gezocht in onze groep, daarna werden er allerlei groepjes gemaakt van voorwerpen uit onze klas. Tot slot werden de cijfers uitgebeeld door de kinderen zelf. Als u goed kijkt ziet u de 4 en de vijf. Op de volgende foto’s ziet u dat we voor een “Schatkistlesje” naar buiten zijn geweest. Het was de bedoeling dat de kinderen gingen experimenteren met de kracht en de richting van de wind. De juf wilde een vlieger op laten in de klas, maar de kinderen riepen direct “Dat kan niet juf”.  We zijn met de echte vlieger naar buiten gegaan waar we moesten nagaan waar de wind vandaan kwam om de vlieger op te kunnen laten. We maakten ook zelf vliegers met behulp van een touwtje en een plastic zak. Tot slot kreeg iedereen een zelfgemaakte bellenblaas (gemaakt met een ijzerdraadje) om zo de windrichting te bepalen, want:  in welke richting waaien de bellen en vliegen ze hard of zacht? Wat leren we zo toch veel op school! IMG_1085    IMG_1119

IMG_1118IMG_1084

IMG_1082

IMG_1079